Top 50

RankNameIndexWinsTop 5Top 10Top 20Top 50
1André Collins7240214162134
2Graham Monteith614417162224
3Mynhardt Marais568817142222
4Graeme Solomon5516113151618
5Stefan Hugo5016512131418
6Hank McGregor50041112131313
7Donnie Malherbe490409121419
8Chris de Waal46440032030
9Gerhard Beukes434402101424
10Paul Marais40280581618
11Edgar Boehm (Jnr)401201121619
12JT Basson39202771323
13Robert Herreveld36926891011
14Nico Viljoen34800681112
15Jacques Theron32643671011
16Lance King31601791111
17Lionel Ekermans31440041027
18Sunley Uys2936367910
19Roelof van Riet29322481215
20Michael Cheesman290835799
21Robert Clegg2704166812
22Heinrich Schloms26640571112
23Greg van Heerden26000041220
24Bennie Reynders2536047811
25Chris van Deventer24400371012
26Greyling Viljoen232413688
27Gert van Deventer2272035810
28Julius Andrag2264000814
29Mark Perrow217615666
30Graham Bird214003557
31Eduard le Roux2092045912
32Richard von Mansberg209202479
33Henk Watermeyer2076024710
34Chris Dreyer2068168910
35Daniel Conradie2000004610
36Willem van Riet195216788
37Enslin van Riet19160371015
38Louw Malherbe190403357
39Louw van Riet1900025811
40Chris Greeff1868134810
41Jannie Malherbe186035557
42Angus McIntosh183600778
43Eugene vd Westhuizen182400269
44Antony Steven1824001612
45Pierre vd Merwe172801478
46Herman Kotze171601177
47Giel van Deventer1704011616
48Peter Cole170002468
49Pierre-Andre Rabie166803557
50Michael Melck1600004812

‘**Die indeks word kumulatief bereken volgens ‘n formule wat die verhouding van die roeier se tyd tot die wentyd vir elke keer wat die marathon voltooi is in aanmerking neem.

All content rights vest with Western Cape Canoe Union | A Gameplan Media website